Proces aukcyjny - przeprowadzany na żywo, w trybie cichym lub online - jest sposobem na kupowanie i sprzedawanie szerokiego asortymentu dóbr konsumpcyjnych. Pieniądze można zarobić jako osoby sprzedające towar; jako kupujący, który kupuje towary i odsprzedaje je, aby uzyskać większy zysk; lub jako sprzedawca aukcyjny, który wynajmuje się do wykonywania różnych usług związanych z aukcjami.
Internetowe punkty aukcyjne
Zarabiaj pieniądze z popularnych internetowych serwisów aukcyjnych, robiąc zdjęcia o wysokiej rozdzielczości niechcianych artykułów gospodarstwa domowego lub przedmiotów kolekcjonerskich i pisząc atrakcyjne opisy swoich produktów. Sprzedaj najwyższemu licytantowi, odbierz płatność i wyślij przedmiot kupującemu. Możesz zarabiać, sprzedając kilka przedmiotów tu i tam, lub przekształcić swoje przedsięwzięcie w małą firmę z ciągłą dostawą towarów.
Przesyłka aukcyjna
Sprzedaj towary za pośrednictwem domu aukcyjnego jako nadawca. Korzystając z tego podejścia, dostarczasz towar do domu aukcyjnego, który jest katalogowany i reklamowany potencjalnym nabywcom. Towar zazwyczaj jest sprzedawany na aukcji na żywo za pośrednictwem profesjonalnego dzwoniącego. Kiedy sprzedajesz swój towar, dom aukcyjny na ogół zachowuje pewien procent przychodów, a ty dostajesz resztę pieniędzy. Możesz zarabiać, sprzedając swoje własne niechciane towary lub szukając sklepów z używanymi rzeczami, sprzedaży garażowej i pchlich targów, a także kupując niedrogie, ale cenne towary, które możesz wysłać na aukcję.
Napraw i sprzedaj
Jeśli masz talent do naprawiania lub przerabiania starych lub uszkodzonych towarów, tanio kupuj towar, posprzątaj go, a następnie odsprzedaj w aukcji lub innym miejscu. Na przykład możesz kupić stary kawałek szorstkich mebli, wyremontować go i sprzedać w lokalnym butiku z meblami za znaczną sumę. Odwiedź aukcje magazynowe lub sprzedaż nieruchomości dla "znalezisk", które można przywrócić i sprzedać w sklepach konsygnacyjnych lub zabytkowych centrach handlowych. Specjalizuj się w konkretnym produkcie, takim jak meble z epoki wiktoriańskiej lub trudno dostępne części samochodowe, i zyskaj reputację sprzedawcy towarów niszowych poszukiwanych na aukcjach.
Usługi aukcyjne
W procesie aukcyjnym zatrudnionych jest wiele osób, często na czas określony, w niepełnym wymiarze godzin lub na żądanie. Możesz zarabiać oferując usługi. Wśród nich znajdują się stanowiska aukcjonera, który prowadzi aukcję, urzędnika aukcyjnego, który rejestruje oferty i transakcje, kasjera, który sprawdza licytantów i dokonuje transakcji finansowych, lub dzwoni mężczyzna, który pomaga wystawcy aukcji wystawiać towar na sprzedaż. Firmy aukcyjne również płacą za usługi takie jak dostawcy żywności, przewoźnicy i pomoc biurowa. Skontaktuj się z właścicielami domów aukcyjnych, urzędnikami lub osobami zajmującymi się aukcjami na temat ofert pracy. Spodziewaj się, że większość stanowisk będzie dyżurować i płacić za godzinę wynagrodzenia.